Aké má kokosový olej účinky pre zdravie a ako pôsobí na vlasy?

Aké má kokosový olej účinky pre zdravie a ako pôsobí na vlasy?

Pravidelné používanie kosového oleja môže priniesť skutočné zázraky pre naše zdravie, vzhľad vlasov a pokožky. Spoznajme teda najdôležitejšie vlastnosti.

Vlastnosti pôsobiace na zdravie:


1. Pomáha sa zbaviť tukového tkaniva a to aj napriek skutočnosti, že kokosový olej obsahuje vysoko nasýteného tuku, je to ale dane pôsobením kyseliny laurovej, ktorá pomáha zbaviť sa nadváhy a k rychłemu spaľovaniu telesných tukov. Z toho istého dôvodu tiež má silné protizápalové vlastnosti.

2. Pomáha v tráviacich problémov – trpíš často na podráždený žalúdok či iné problémy s tráviacim systemom? Pridaj kokosový olej do tvojho každodenného stravovania!

3. Zvyšuje imunitu organizmu.

4. Urýchľuje hojenie rán.

5. Pomáha predchádzať rakovine – vďaka obsahu antioxidantov, ktoré zabíjajú voľné radikály, ktoré sú hlavnou príčinou vzniku rakoviny.

6. Výrazne posilňuje srdce.

7. Pomáha v boji proti akné, vyrážkam, vredom a iným kožným ochoreniam.

Používanie kokosového oleju v kozmetike

1. Vybiela zuby prirodzeným a bezpečnym spôsobom.

2. Hydratuje a čistí pokožku.

3. Môže byť tiež použitý ako upokojujúci balzam na telo.

4. Jemne upokojuje pokožku.

5. Spomaľuje proces starnutia pokožky.


Vplyv kokosového oleja na vlasy

Kokosový olej je odporúčaný hlavne osobám, ktoré maju problém so suchymi vlasami. Dáva im atraktívny lesk, zabraňuje štiepeniu a posilňuje poškodené vlasy po farbení. Takže kľudne ním môžme nahradiť tradičný kondicionér na vlasy a to produktom, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé látky pre naše zdravie. Je dokázané, že okrem toho použitie kokosového oleja urýchľuje výrazne rast vlasov a tiež z nich robí našuchorené a príjemné na dotyk.