Ako sa starať o zrelú pleť?

Ako sa starať o zrelú pleť?

Zníženie počtu hormónov v ľudskom organizme po štyridsiatom roku života vplýva na zmeny pokožky – stáva sa menej pružná, suchá a začínajú sa prehlbovať vrásky. Práve preto zrelá pokožka vymáha špeciálnu starostlivosť.

Prečo sa dejú zmeny a ako im predchádzať?

U dospelých žien sa pomaly začína znižovať úroveň estrogénu. Následkom toho je, že zanikajú kolagénové vlákna. Efektom toho je, že koža už nie je napnutá. Zároveň sa zmenšuje počet zlúčenín, ktoré tvoria lipidovú vrstvu pokožky. Znižuje sa hustota a vysúchanie pokožky sú príčinou vzniku vrások a rýh. Tento proces je možné spomaliť pomocou správnej starostlivosti. Ide tu o správne čistenie a vyživovanie pokožky.

 

Dobrý krém je základ

Zmeny na zrelej pokožke sú zapríčinené predovšetkým stratou kolegénu. V súlade s tým kozmetické spoločnosti ponúkajú krémy, ktoré obsahujú kolagén s dodatkom látok, ktoré sú priaznivé jeho prírodnej produkcie. Ide tu i vitamín C kombinovaný s tukom (najčastejšie to je vitamín C v lipozómoch). V kréme, ktorý je určený na zrelú pleť nemože chýbať kyselina hyalurónová , vitamín A, B5 a E. Ženy po päťdesiatke by mali investovať do krému, ktorý obsahuje tiež koenzým Q10. Kozmetické spoločnosti čoraz viac ponúkajú tiež kozmetiky s obsahom biologicky aktívnych peptidov, ktoré pomáhajú prirodzenej produkcii kolagenu a elastínu.

 

Nezabudni o čistení

Aby látky, ktoré krém obsahuje prenikli do pokožky, je potrebné ju správne pripraviť. Pravidelné odstraňovanie starej mŕtvej kože je potrebné (enzymatický peeling). V zime je možné dodatočne investovať do kavitačného peelingu, ktorý je vykonávaný v kozmetickom salóne.

 

Podpor pokožku

Starostlivosť o pokožku sa oplatí tiež podporiť suplementáciou perorálnou. Ide tu presne o nutrii-kozmetiku, ktorá obsahuje látky rastlinného pôvodu , ktoré spevňujú a správne navlhčujú pokožku.

Ženy po štyridsiatke, môžu tiež zvážiť ošetrenie estetickou medicínou, ktoré využíva kyselinu hyalurónovú. Výborné výsledky má tiež mezoterapia – najlepšie je si kúpiť ošetrenie tváre a aj krku.