Ako si poradiť s pretrvávajúcim kašľom?

 Ako si poradiť s pretrvávajúcim kašľom?

Prichádza jarné ročné obdobie a Ty neustále kašľeš? Poradíme ako bojovať proti tomuto ochoreniu, pomocou úplne naturálnych spôsobov.

Prečo kašeľ vzniká?

Kašeľ je príznakom podráždenia pľúc a priedušiek cez pokrývajúci ich povrch hlien. V dôsledku toho vzniká reflex, ktorý sa snaží odstraňovať nanosený hlien a v ňom obsiahnuté baktérie.

Prvým krokom, ktorý je potrebné spraviť je vyhýbať sa potravinám, ktoré spôsobujú hromadenie hlienu. Najdôležitejšie je vyradiť na určitý čas všetky mliečne produkty (syr, jogurt, pasterizované mlieko). Za účelom odstránenia pretrvávajúceho kašľa je tiež potrebné vyradiť zo stravy potraviny, ktoré nám oslabujú imunitu. Môžeme sa teda rozlúčiť s rafinovaným cukrom v akejkoľvek podobe a to nielen toho, ktorý je používaný na sladenie. Cukor sa nachádza tiež v chutných čokoládkach, čokoládových tyčinkách, sušienkach, zákuskoch, atď. V prípade, že ho naďalej budeme konzumovať aj v malých množstvách výrazne tým spomalíme liečenie kašľa.


 

Posilni sa vitamínamy a ohrej organizmus!

Ak chceme účinne odstrániť všetky baktérie, ktoré sú prítomné počas kašľania, je potrebné prijať veľké množstvo vitamínu C. Tablety predávané v lekárňach nám však neposkytnú potrebné množstvo vitamínu C. Oveľa lepším riešením je konzumovať zeleninu a ovocie. Hlien z pľúc, ale neodstránime pokiaľ sa nám nepodarí náš organizmus poriadne ohriať. Teplé bylinky (na základe lipy), alebo teplé čaje s citrónom a malinovým sirupom sú chutným a účinným spôsobom v boji proti kašľu. Pomáha aj horúca kuracia polievka a tiež varené víno s klinčekmi.